Dikkat İstanbul Bugün Kavrulacak! 45 Derece Uyarısı Geldi

İstanbul’da bugün en sıcak gün, gölgedeki sıcaklık 35 derece, güneşin altında 45 dereceye yakın hissedilecek.

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, X heabından yaptığı uyarıda kronik hastalığı olanların dikkat etmesi gerektiğini söyleyerek uyardı:

* Bugun Sali Afyon Eskisehir Denizli Bilecik oglen saatlerinde yagmurlu diger bolgeler acik. Sicakliklar mevsim ortalamasinin 7-10 derece üzerinde devam ediyor. Bugun yarin Marmara Ege Akdeniz Guneydogu Bati ve orta kardeniz ic kesimlerinde 35 C uzerinde sicakliklar var. Dikkat.

* Marmara bolgesinde bogazlarin ruzgar koridoru yapmasindan dolayi Istanbul Canakklae gibi sehirlerde sicaklik 30 C civarinda olur.

35 C uzeri sehirlerde Kronik hastaligi olanlar yaslilar disari cikmasinlar. Sapka Gozluk bol beyaz giysiler.
Cuma gunu yagis ic bolgelere gelecek.

BAKAN ÖZHASEKİ UYARDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de MGM’nin verilerine dayandırarak yaptığı açıklamada sıcaklık artışlarına dikkat çekti. İşte Özhaseki’nin dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım:

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre, yurdumuz genelinde bugünden (dün) itibaren hava sıcaklıklarında artış beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üstünde seyretmesi, bazı illerimizde sıcaklıkların 40 derece ve üzerinde olması öngörülüyor.

Sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte, Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün verileri uyarınca;

Yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum.

Ülkemizin akciğeri olan ormanlarımızda herhangi bir yangın meydana gelmemesi için vatandaşlarımızın duyarlı hareket etmelerini bekliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir